Memoriál Jaroslava Krásného Kostice 19.11.2022

V sobotu 19.11. jsme vyrazili na zkušenou s nezkušenými mladšími a staršími žáky do Kostic na memoriál Jaroslava Krásného.
V kategorii mladšího žactva nastoupili Martin Budař, Kryštof Dědek, Kryštof Kučera a Michal Ott. Martin byl suverénně nejlehčím závodníkem turnaje, tak se pral nejlehčí holčinou, která ale byla nad jeho síly a ve dvou vzájemných zápasech nedokázal vyhrát. Kryštof Kučera i Michal Ott bohužel prohráli oba zápasy ve skupině a nepostoupili do bojů o medaile. Trochu se štěstím se podařilo vyhrát dva zápasy a jeden prohrát ve skupině Kryštofovi Dědkovi, který tak postoupil do následného pavouku, ale tam pak nestačil na šikovnou soupeřku a skončil tak na třetím místě.
V kategorii staršího žactva se představil trojlístek zkušených závodníků Matyáš Podhola, Nikolas Dostálek a Jakub Jež. Kuba neměl zrovna svůj šťastný den a i trochu smolně všechny tři své zápasy prohrál. Nikolas ve stejné váze dokázal dva zápasy ze tří vyhrát a skončil tak na druhém místě. Matyáš měl stejně jako Martin jen jednoho soupeře a ani mu se ve dvou vzájemných zápasech nepodařilo vyhrát.
Další zastoupení jsme měli v kategorii starších žaček, kde se na svých prvních oficiálních závodech představily Jana Mergentalová a Laura Dědková. Na to, že judo trénují jen poměrně chvíli, obě předváděly bojovné judo a bylo vidět, že nechtějí dát soupeřkám nic zadarmo a to jak v postoji tak ani v boji na zemi. Obě si nakonec odnesly dvě zasloužené vítězství, ale díky váze na druhém místě stanula Laura a pro Janu zůstala bohužel bramborová a bolavá medaile.