Opava a Prostějov 18.-19.2.2023

Opět jsme strávili víkend na tatami a to v sobotu s mladšími dorostenci na Slezském poháru v Opavě a následně v neděli s mláďaty a žactvem na Turnaji přípravek v Prostějově.
Sobotního turnaje se zúčastnili Matyáš Podhola, Nikolas Dostálek, Jakub Jež, Viktor Taft, Martin Mitáček a Veronika Zapletalová. Díky selhání techniky se začátek turnaje opozdil téměř o dvě hodiny, a tak se naši závodníci dostali na řadu až pozdě odpoledne a bylo to na výkonech poznat. Únava byla vidět v nasazení a chuti se prát. S bilancí 0/2 se s turnajem rozloučil Nikolas, který si tentokráte poprvé vyzkoušel vyšší váhovou kategorii -50kg. Moc se tentokrát neprosadil ani Martin Mitáček, ten měl sice celkem hezké zápasy, ale také odcházel z turnaje se zápornou bilancí 1/2. Verča po solidních vyrovnaných bojích odcházela se dvěma výhrami a dvěma prohrami a pátým místem. Na stupně vítězů se tentokrát probojoval v tabulce Matyáš, ten ze čtyř zápasů dva vyhrál a obsadil se štěstím stříbrnou příčku. Kuba si v tabulce z pěti zápasů poradil se třemi soupeři a na dva nestačil, a to mu vyneslo bronz. Nejlepší bilanci měl Viktor, i když teda to nebyl vůbec jeho den. Po třech výhrách prohrál až ve finále se svým častým a obávaným soupeřem a odnesl si stříbro.

V neděli se v Prostějově konal Turnaj přípravek, tedy turnaj pro méně zkušené závodníky. Prvně přišla na řadu starší mláďata, která povětšinou ukázala krásné bojovné výkony a postupně se probojovali až k těmto medailím:
Zlato – Filip Kubernát (dokonce ve dvou kategoriích) a David Krejčiřík
Stříbro – Matyáš Koběrský a Jiří Vlachynský
Bronz – Antonín Blažek, Adam Pisár a Adam Vlček.
Těsně pod stupněm vítězů skončil jen Nikolas Kaniok.
Následně nastoupili již trochu zkušenější mladší žáci, kteří se do bojů o medaile museli probojovat ze základních skupin. Jediný, komu se nepovedlo postoupit ze skupiny byl Denis Trubačík, ale jen díky rovnosti bodů a vyšší váze. Jinak jeho předvedený výkon byl nadmíru chvályhodný. Ve vyřazovacích bojích si pak postupně odnášeli Mikuláš Podhola bronz, Andrej Maňásek stříbro a Jan Zapletal zlato.
Jako poslední se na tatami utkala jediná naše závodnice, a to starší žačka Eliška Vlčková. Po hodně nervózním začátku bohužel všechny tři utkání prohrála a skončila tak na neoblíbeném čtvrtém místě.