VC Hulína a Moravská liga 3.kolo

S partou 13 závodníků jsme v sobotu 4.5. vyrazili na menší závody do Hulína. Tyto závody měly sloužit jako ostřejší trénink a také tomu tak bylo. 136 judistů bylo rozlosováno do početných skupin a většina z nich měla alespoň tři zápasy.
V kategorii mladších žákyň jsme měly čtyři závodnice. Bohužel tři z nich - Verča Zapletalová, Klárka VRBOVÁ a Soňa ONDRAŠÍKOVÁ se sešly v jedné váhové kategorii a jiná soupeřka jim už nepřijela. A tak si to o medaile rozdaly mezi sebou. Nakonec ZLATO vybojovala Verča 2/0, STŘÍBRO Klárka 1/1 a BRONZ Soňa 0/2.
Čtvrtou naší závodníci byla Jasmína KUČEROVÁ, která jako začátečnice sbírá hlavně zápasové zkušenosti a s bilancí 0/2 skončila TŘETÍ.
Naši mladší žáci, Tom KROČA, Viktor TAFT a Jonáš JANOUŠEK měli A,B skupinu. V jedné váze se opět sešli Viktor s Tomem. Oba svou skupinu bez zaváhání vyhráli, v semifinále své soupeře také porazili a rozdali si to spolu ve finále. Po velmi pěkném zápase, kdy oba měli wazari, se Viktorovi podařilo Toma hodit na druhé wazari a zas po delší době ho porazit. Viktor 5/0 tak vybojoval ZLATO a Tom 4/1 STŘÍBRO.
Jonáš 4/1, stejně jako Tom s Viktorem, ve své skupině nezaváhal a po 4 vítězstvích postoupil až do finále. Tam bohužel svému soupeři podlehl a skončil na DRUHÉM místě.
I našim mláďátkům se celkem dařilo. ZLATO si vybojoval Nicolas MUSIL 3/0, který se tentokrát utkal se třemi děvčaty a jeho silová převaha byla znát. I přes jednu velmi těsnou prohru získal ZLATO Nikolas DOSTÁLEK 2/1.
STŘÍBRO si dvěma krásnými IPONY vybojoval Dan VRBA 2/1.
Na BRONZOVÝ stupínek si s bilancí 1/2 a 1/3 vystoupili Terka VRBOVÁ a Ivan KEDROŇ. Bohužel bez výhry si pro BRONZ došel i Vincent KUČERA.
U většiny z našich závodníků se dala najít nějaká pozitiva a vypadá to, že slova trenérů padají na celkem úrodnou půdu. Snad se jim alespoň takto bude dařit i na větších závodech, které nás čekají.
Výkony nejen našich závodníků sledoval i náš jediný zástupce z řad rozhodčích Marek ŠMÍD.

Ve stejný den se konalo i 3. kolo Moravské ligy mužů ve Veselí nad Moravou, kde i náš oddíl spolu dalšími závodníky Zlínského kraje má své družstvo. Družstvo ve složení Martin Mentzl, Václav Kovář, Jakub Štýbnar, David Nguntual a Karel Krajča vybojovalo jedno vítězství nad Jihlavou, remizovalo s Blanskem a bohužel podlehlo oddílům Vysočina, Hranice a Ostrava.
Výsledky:
UH – Vysočina 2:5
UH – Jihlava 3:2
UH – Hranice 2:5
UH – Ostrava 1:6
UH – Blansko 3:3