V sobotu 9.5.2026 se naši závodníci zúčastnili Velké ceny Zdeňka Ludvíka v Prostějově. Tento turnaj bývá kvalitně obsazen, proto proběhla před turnajem nominace závodníků z našeho oddílu, kteří již mají nějakou zkušenost se závoděním a bylo to znát.
V nejmladší kategorii U10 byla nominována pouze Anička Schrottová, která nenechala nic náhodě, vítězila na ippony a obsadila první místo.
V kategorii U 12 jsme měli zastoupení dvou našich závodníků, a to Šimona Trucly a Tomáše Polýnka. Šimon bohužel hned v prvním kole narazil na šampiona celé kategorie, kdy celkem jednoznačně prohrál, v opravách to vypadalo nadějněji, bohužel soupeř Šimona přetlačil na zemi. Tomáš Polýnek postupoval ze skupiny z jednou prohrou, semifinále zvládnul, nicméně ve finále opět narazil na soupeře, se kterým prohrál ve skupině a nedokázal ho porazit ani tentokrát. Bral tak stříbro.
V kategorii U14 se představili čtyři naši závodníci, Matyáš Koběrský vyhrál první kolo, v druhém prohrál s budoucím finalistou, který ho vytáhl do oprav, kde opět zvítězil, ale v boji o bronz se projevila naše notorická slabina, a to vychylování pomocí rukou. Soupeř tak Matyho zakontroval a je z toho nepopulární páté místo. Jirka Vlachynský postoupil ze skupiny s jednou prohrou a narazil tak v semifinále na nejlepšího z druhé skupiny a budoucího šampiona, který Jirkovi nedal šanci a byl z toho tak bronz. Tomáš Habáň měl ve skupině dva soupeře, které suverénně a k tomu krásnými hody porazil a získal tak zlato. Walter Schrott měl první kolo volný los v dalším kole bez problémů zvítězil a zvládl i čtvrtfinále a dramatické semifinále. Ve finále Wali potkal svého celoživotního soupeře, a i když se kluci dobře znají tak na žíněnce si nedají nic zadarmo. Zápas v golden skore rozhodl Wali a kluci skončili v obětí za potlesku diváků, protože zápas to byl dramatický a plný akce.
V kategorii U16 se příliš nedařilo Andreji Maňáskovi, který nedokázal zvítězit, dlužno říct, že měl ve skupině elitu republiky. Dobrý den neměl ani Kryštof Dědek, který i přes dvě výhry (vlivem součtu bodů) nepostoupil ze skupiny. Zato Aleš Burián i přes pomalejší rozjezd došel až do finále, kde svého soupeře uspal a bral zasloužené zlato. Stejně jako Klárka Martináková po dvou výhrách na ippon. Tonda Nápravník, ačkoliv se žlutým páskem, tak v nejtěžší váze, své o dost zkušenější soupeře proháněl tak, že jeden byl diskvalifikován pro pasivitu a nad druhým dlouho vedl. Bohužel se projevila nezkušenost, kde se Tonda s podstatně těžším soupeřem začal pasovat na zemi a tam ho soupeř hrubou silou přetočil a udržel do konce časového limitu. Tonda tak bral zasloužené stříbro.
Díky všem těmto úspěchům v konkurenci 47 klubů, náš klub obsadil konečné 5 místo, což je pěkný úspěch. Na turnaji sklidila úspěch i naše Verča Zapletalová, která se ho zúčastnila jako rozhodčí. Rozhodovala nekompromisně, férově a ještě u toho dobře vypadá.





































