Jak začít

Judo začátečníci - děti

Jak začít s Judem

V první řadě si sám zvaž, jestli se doopravdy chceš věnovat bojovému sportu. Judo není jednoduchý sport po technické ani fyzické stránce. Jestli se tedy rozhodneš, že ano, přijď za námi na trénink se prvně jen podívat nebo si to zrovna vyzkoušet.  Pro začátek stačí přijít v tričku a dlouhých teplákách a vezmi si s sebou ještě starší mikinu s dlouhým rukávem (bez zipů a jiných tvrdých ozdob). 

Pokud tě to bude bavit na prvních dvou-třech trénincích, tak si začni shánět kimono. S výběrem kimona, nebo kde kimono koupit ti rádi poradí trenéři. 

Dále si u svého lékaře musíš zjistit, jestli jsi po zdravotní stránce v pořádku a či můžeš vykonávat pravidelný sportovní trénink a potvrdí ti Zdravotní potvrzení ČSJu.

Pro děti ve věku 5-6 let máme tak zvanou "Judo přípravku". Jedná se o všeobecnou pohybovou přípravu dětí, kde děti trénují 1x týdně a to ve čtvrtek od 15:30 do 16:30. Součástí tréninků jsou všeobecné pohybové hry a cvičení a základy juda (boj na zemi, ne v postoji).

Děti ve věku 7-12 let mají trénink každé úterý a pátek od 16:00 do 17:30. Zkušenější děti mají navic ještě pohybově kondiční trénink ve čtvrtek od 16:30 - 17:30.
Závodní skupina mladších žáků a starší žáci (a nové děti od 13 let) trénují spolu s dospělými v úterý a pátek od 17:30 do 19:00. 

Rodiče malých děti se můžou přijít také podívat, aby věděli jak takový trénink probíhá a případně probrat s trenéry další detaily.
Jelikož náš oddíl patří pod TJ Slovácká Slavie, platí se oddílu roční nebo půlroční členské příspěvky, jeho výši ti sdělí trenéři.

A kde teda trénujeme?  => odkaz na Kontakty

Kimono pro judo (Judo Gi) – Kimono je speciální úbor pro cvičení juda. Bohužel v Uherském Hradišti není obchod, který má na skladě výběr těchto kimon. Lze jej zakoupit na internetu, nebo zajet třeba do Uherského Brodu do prodejny Intersport, kde nějaké mají. Někdy lze najít nějaké kimono i v některých bazarech. Ale pozor – existují i jiné kimona, třeba na karate, ale ty nejsou vhodné pro judo! 

S sebou na trénink si vem také PŘEZŮVKY a láhev s pitím.

Kimono
Kimono