17. ročník velikonočního Cupu v Uherském Hradišti

Dne 23.4.2011 se konal již 17. ročník velikonočního Cupu v Uherském Hradišti.
Účastnilo se ho přibližně 180 závodníků z Moravy a ze Slovenska ve věkovém rozpětí od mláďat po juniory.
Za náš oddíl startovalo celkem úctyhodných 27 závodníků a došlo i na trofeje nejcennější.

MLÁĎATA

Děvčata 18,9 kg
V této suverénně nejpovzbuzovanější kategorii se proti sobě postavila dvě ostřílená děvčata: Agáta Vaďurová a Veronika Daňková. Jelikož byly samy dvě ve váze, utkaly se dvakrát. Poprvé zvítězila Agáta sedmi body, podruhé Veronika pěti body. Medaile si tedy rozdělily následovně: zlato Agátě a stříbro Veronice.
Chlapci 20,1 kg
Tato kategorie slibovala hned od začátku plně obsazený stupínek vítězů našimi borci. Utkali se totiž proti sobě Hynek Vaverka, Patrik Volár a David Holásek - všichni tři příslušníci uherskohradišťského oddílu. Medaile si odnesli v pořadí, v jakém jsou napsaní.

Chlapci 23,7 kg
Tato početná skupina o šesti členech přinesla mnohá překvapení. Nejdřív překvapil Dan Procházka tím, že se zapomněl zvážit. To hlavní vedoucí vyřešil operativne během závodů, ovšem nebylo to nic platné a Dan dopadl stejně jako kdyby nenastoupil. O další překvapení se postaral Martin Říha, když porazil oba své soupeře (včetně Jáchyma Vaďury) a postoupil až do finále, kde bohužel prohrál. Jelikož navštěvuje judo velmi krátkou dobu, předvedl heroický výkon.

Děvčata 26 kg
Michaela Skřivánková bojovala ve velmi silně obsazené kategorii a prestože se jí podařilo zabodovat, na medaili to nestačilo.

Chlapci 29 kg
Z našich závodníků startovali Max Březina a Marek Gajdoš. Maxovi se nezadařilo, ale Marek postoupil ze skupiny do semifinále, kde bohužel prohrál. Odnesl si tak bronz.

Chlapci 32 kg
David Tomešek nastoupil proti 3 soupeřům, ale bohužel porazit nedokázal žádného. Davide, jsi těžký a soupeři velcí. Poradíme ti, jak zhubnout: nejez pořád ty hamburgery! :)

Chlapci 36 kg
Zde nás reprezentoval Filip Čech, který bohužel ze dvou zápasů v žádném neobstál a domů přivezl bronz.

Chlapci 39,4 kg
Dvojčata Tadeáš a Tobiáš Vojtěškovi nějak zazmatkovali a nastoupili k zápasu jeden místo druhého. Jelikož jsou si velmi podobní, nikdo si toho nevšimnul a když si své chyby všimnuli, odjeli pryč, přestožě měl Tadeáš ještě 2x bojovat. Jednalo se o jejich první závody, takže je chápeme a držíme palce do příště.

MLADŠÍ ŽÁCI

Březina Alex - Bohužel v době psaní článku chybí záznamy, vynasnažíme se informace doplnit a dopsat.

Urban Tomáš - Porazil všechny tři soupeře a obdržel příčku nejvyšší.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ
40 kg Vanda Ondrašíková - měla pouze jednu soupeřku, kterou s přehledem porazila

48 kg Eva Painterová - měla pouze jednu soupeřku a bohužel neměla moc šancí.

STARŠÍ ŽÁCI

36 kg Jakub Dostálek zápasil v kategorii obsazené 7. závodníky. Vedl si velmi dobře a nakonec obdržel třetí místo.
55 kg Ondřej Habáň v kategorii o 4 závodnících vytloukl postupně všechny soupeře a obdrřel zasloužené zlato.

JUNIOŘI

Ve váze 81 kg proti sobě nastoupili Tomáš Soják a Antonín Olchava.
Hned v prvním zápase Toník vykloubil Tomáši ruku a zvítězil. Tomáš ale ještě dál bojoval a s dalším soupeřem dokonce 5 sekund před koncem vedl na wazarii. Řekl bych, že to nebyla nejšťastnější sobota pro Toma. Tonda si naopak v dalších zápasech opět natáhnul prsní sval a jen těsně přišel o prvenství. Každopádně jsou oba vyřazení z tréninku a na závody budou dlouho vzpomínat.

JUNIORKY
Královská disciplína. Ve váze 52 kg se potkaly: Ivana Jančařová, Eva Svačinová, Eliška Dostálková a jedna zkušená slovenka, která je postupně všechny jednu po druhé vyklepala. Co se týče našich závodnic mezi sebou, tak nejvíce zkušenosti dokázala zužitkovat Eliška, Pak Ivka a Eva, přestože bojovala jako lvice, skončila bez bodu. To bude asi ta zdravá výživa a hubnutí před závody.

57 kg Lucie Hanáčková se snažila, ale není každý den posvícení. Dvakrát se pokusila o vítězství, ale marně. Nakonec si odnesla bronz.

ZÁVĚREM

Akce to byla moc pěkná a zpestřil nám ji fotbalový zápas Slovácko - Baník Ostrava, který se odehrával hned vedle nás. Proto jsme po stěhování žíněnek museli opustit halu a najít si jiné místo pro hodnocení proběhnuvšího dne.