Benapo cup Tvrdonice 2010

Dne 23.října 2010 se konal v Tvrdonicích BENAPO CUP pro mláďata, mladší a starší žactvo. Jelikož je do Tvrdonic celkem komplikovaná doprava, museli jsme cestovat odděleně v autech, takže si závodníky přivezli na místo rodiče.

Naše nejmenší reprezentovaly Agáta Vaďurová a Veronika Daňková, obě v kategorii do 22 kg. Ačkoliv Agáta váží jenom 18 kg, hladce zvítězila opakovaným nenastoupením soupeřek a získala zlatou medaili. Zřejmě zapracovala na své image drsňačky. Veronika se spokojila se stříbrem (také jí nenastoupila soupeřka) a obě závodnice si pak dlouze užívaly ceremonie na stupních vítezů. Dá se říci, že se holkám první závody v životě vyvedly.

Jáchym Vaďura to tak snadné neměl. V kategorii do 21 kg prohrál v prvním těžkém zápase na jeden bod. Druhý zápas zvítězil na juko a ve třetím prohrál na wazari. Vzhledem k tomu, že žádný zápas neskončil před časovým limitem, užil si na závodech hodně námahy a svou bronzovou medaili má zaslouženou.
Veronika Míšková (32 kg) měla v Tvrdonicích také svou premiéru. Bohužel zkušeností má zatím velmi málo a tak postupně prohrála všechny tři zápasy.
Viola Pechová (24 kg) psychicky neunesla atmosféru závodu a vzdala.
Její bratr Tadeáš Pecha (29 kg) si počínal statečněji, bohužel kvůli nedostatku zkušeností prohrál rychle oba zápasy.

Filip Petřík (28 kg) byl na závodech rovněž poprvé a rovněž se mu nepodařilo zvítězit.
David Tomešek (29 kg) je již ostřílený závodník. Los mu však přidělil velmi zdatné soupeře a David tentokrát neskóroval.
Vanda Ondrašíková je opravdu velmi zkušená závodnice. V kategorii mladších žákyň porazila postupně všechny tři soupeřky a tím si zajistila zaslouženou zlatou medaili.
Asi o divácky nejdramatičtější utkání se postaral Jakub Ertl (38 kg) v kategorii starších žáků. První zápas zvítězil rozdílem pouhého jednoho bodu, když rozhodčí ocenil jeho iniciativu. Druhý zápas byla excelentní podívaná, když do posledního dechu bojoval s Markem Cinádrem. Zvláště napínavé bylo, když Jakub prohrával na wazari 20 sekund před koncem a ještě dokázal uhýbajícího se Marka hodit. Bohužel bylo z toho jenom juko, tudíž na vítězství to nestačilo. Každopádně to dokazuje, jak srdnatý je Jakub bojovník. Poslední zápas už šel lehce, konečná bilance je stříbrná medaile.
Nesmíme zapomenout na podpůrný tým, který tvořila děvčata Kamila Trvajová a Lucie Hanáčková. holky celou dobu suplovaly chybějící časomíru a tak díky svému přispění pomohly pořadatelům s organizací těchto závodů, na které se tentokrát sjelo nebývale velké množství judistů.