Český pohár mladšího a staršího žactva Ostrava

Na svátek svatého Valentýna, tedy 14.2.2015, se jelo do Ostravy na Český pohár, který slouží jako kvalifikace na Mistrovství republiky. Soutěž je to dvoudenní, v sobotu závodili mladší a starší žáci a žákyně.

Náš oddíl se vypravili reprezentovat tito závodníci:
Mladší žáci: Hynek Vaverka (27 kg), Jáchym Vaďura (42 kg), Oliver Stalčík (55 kg)
Starší žákyně: Dita Habartová (48 kg)

Všichni naši závodníci se podobné soutěže účastnili poprvé v životě a tak výsledky nebyly nijak zvlášť překvapivé.

Jako první nastoupil Jáchym Vaďura. Nejdříve celkem slušně bojoval o úchop, pak ale uletěl a spadl rovnou do držení. To sice přerušil, ale zkušený soupeř si je dokázal znovu prosadit až do vítězného konce. Do opravek se Jáchym nedostal, protože jeho soupeř příští zápas prohrál.

Další z našich borců byl Oliver Stalčík.  Ten se snažil dvakrát kontrovat soupeřův nástup, pokaždé se ale sám hodil na wazari. Oliver se tak jako Jáchym  do opravky nedostal, protože soupeř příště prohrál.

 

Video z tatami 3 Jáchym čas 0:29:30 a Oliver čas 1:35:00.
Možná budete muset video povolit kliknutím pravým tlačítkem a zvolit "povolit".

Hynek Vaverka se pral celkem 5x, protože v jeho váze se nevyřazovalo, ale pral se každý s každým. Ve vítězství proměnil pouze jeden zápas a stal se tak jediným našim závodníkem, který si odnesl zápis v průkazce.

 Video z tatami 2 Hynek čas prvního zápasu1:35:00, 1:49:00, 2:11:00. 
Možná budete muset video povolit kliknutím pravým tlačítkem a zvolit "povolit".

Dita Habartová si na svůj první zápas musela  počkat několik hodin poté, co ostatní byli dávno převlečení. Ale i ona se dočkala. Bohužel se moc nepoprala a prohrála během prvních 4 sekund. Do opravek se sice dostala, ale tam to nebylo o moc lepší. Bohužel Dita měla (na rozdíl od ostatních) smůlu na soupeřky a tady byl výkonostní rozdíl opravdu značný.

Video z tatami 1 Dita čas prvního zápasu 5:40:00. 
Možná budete muset video povolit kliknutím pravým tlačítkem a zvolit "povolit".

Ačkoliv jsme papírově nedopadli nějak zvlášť dobře, je třeba si uvědomit, že se jednalo o opravdu velké závody. Naši závodníci museli sebrat obrovskou dávku odvahy že vůbec přijeli a je dobře, že pochopili, že jedině takto se dají získat potřebné zkušenosti a že jiná cesta k tomu stát se ostříleným závodníkem není.