ČP Nový Bydžov 13.5.2023

Na Český pohár do Nového Bydžova jsme vyrazili se čtveřicí našich závodníků Veronikou Zapletalovou, Martinem Mitáčkem, Viktorem Taftem a Tomášem Kročou.
Bohužel hned přes první zápas neprošel Martin, kdy soupeř nedovolil Martinovi pořádný úchop a Martin se nedokázal prosadit do techniky. Nakonec Martin doplatil na to, že ho v GS soupeř vyloženě vytlačil ze zápasiště a třetím šidem prohrál.
Veronika měla tentokrát k medaili velice blízko, kdy první dva zápasy vyhrála, třetí prohrála, a tak šla do oprav. Tam první zápas celkem rychle ukončila, ale ve druhém bojovala se soupeřkou něco přes osm minut, kdy nakonec zdolala soupeřku v boji na zemi. Tento dlouhý zápas jí sebral síly do boje o bronz a bylo to znát. V boji o medaili ji soupeřka nedovolila její silný úchop a při jednom nástupu Verču okontrovala. Takže i tak to bylo vybojované a zasloužené páté místo ze 27 závodnic.
Další páté místo vybojoval Viktor, který celkem s přehledem postoupil třemi výhrami až do semifinále. Ale bylo na něm vidět, že není ve své kůži a že se nepere jako obvykle. V semifinále už bohužel prohrál, a tak nastoupil do boje o bronz, který také nedokázal vyhrát a stejně jako na Verču na něj zbylo nepopulární páté místo ze 47 závodníků.
Nejlépe dopadl tentokrát Tomáš, který v druhém utkání sice prohrál, ale s velmi dobrým závodníkem a po dlouhou dobu vyrovnaném zápase. V opravách však už nezaváhal a dalšími čtyřmi výhrami si zasloužil skvělé třetí místo ze 40 závodníků.