ČP Ostrava 2016

V sobotu 20.2.2026 jsme vyjeli v sestavě Veronika Formánková, Hynek Vaverka, David Šupka, Jáchym Vaďura, Oliver Stalčík a Vendula Habartová do Ostravy.

Jako první zápasil dne nastoupil David a rovnou proti zkušenému závodníkovi z Polska. Nezvítězil, ale ostudu neudělal.Davidovi chybí ještě zkušenosti z velkých závodů.

Veronika měla šťastný los a zhledem k obsazenosti kategorie postoupila rovnou do semifinále. Tam ale prohrála a následné opravky také. Byly to také její první velké závody a byla znát její nervozita. Věřím, že příště zaboduje, rozhodně na to má.

Jáchym zažil zatím nejlepší jízdu svého života. Postupně vyřadil 3 závodníky, a nebyli to žádní nováčci, a probojoval se do semifinále. Tam narazil na velmi dobrého reprezentanta z Polska, který jej mohutným hodem porazil. Poslední boj bohužel také prohrál, tak mu medaile proklouzla mezi prsty a skončil na děleném 5. místě.

Hynek poprvé závodil v kategorii do 30 kg a první zápas prohrál na držení. Do opravek se bohužel nedostal.

Oliver svůj první zápas docela nešikovně prohrál. Měl ale štěstí a dostal se do opravek. Tam ale ukázal, že rozhodně není žádné béčko a v řadě porazil 3 další soupeře. To mu vyneslo bronzovou medaili. Gratujuleme!

Vendula bojovala jako drak se zkušenou polkou, ale prohrála na wazari. Polka ji vytáhla do opravek, tam také ukázala svou dravost, ale ani tady se nepodařilo. Příště věřím v body!

Celkově byly závody vydařené, Jáchymovi a Oliverovi se vyplatil přechod do vyšší váhové kategorie. Ostatní závodníci posbírali cenné zkušenosti, které mohou zúročit příště.

 

V neděli do Ostravy odjeli naši dorostenci pokusit se navázat na úspěchy žáků. Startovala Dita, Vanda a Marek. Jako první nastoupila Vanda, které nepřál los a v prvním utkání narazila na soupeřku, se kterou si nedokázala poradit už na předchozích závodech a bohužel i také tentokrát jí podlehla po velmi dobrém utkání na Yuko. Tato soupeřka v dalším kole nastoupila proti bronzové medailistce z nedávného Evropského poháru a prohrála, což pro Vandu znamenalo, že nepostoupila do opravných utkání.

Druhá nastupovala Dita a ta také hned v prvním utkání nastoupila proti jedné z favoritek váhy. Po celkem dobrém začátku se ale ukázaly zkušenosti soupeřky a Dita prohrála. Naštěstí díky dobrému losu postoupila do oprávek, ale tam na ni čekala další dobrá závodnice, která Ditu porazila na předchozím turnaji. I v tomto zápase Dita začala bez respektu, ale opět se ukázala soupeřčina převaha a Dita podruhé prohrála a tedy vypadla.

 

Po delším čekání nastoupil Marek. První zápas měl velmi vyrovnaný, ale bohužel ke konci nezvládl uhlídat soupeřův kontrachvat a prohrál na Ippon. V opravkách potom první utkání celkem s přehledem vyhrál na držení. V zápase o vítěze oprávek se opět držel velmi dobře, na soupeře si věřil, ale asi po 40 sekundách neuhlídal soupeřův nástup a prohrál.