ČP Ostrava 23.2.2019

První velký letošní turnaj, který otestoval naši připravenost byl o uplynulém víkendu Český pohár v Ostravě. Turnaj se odehrál v nádherném prostředí ostravské atletické haly s úžasným zázemím. Bohužel pořadatele zklamala technika a nefungoval řídicí systém turnaje a díky tomu se začátek turnaje zpozdil více než o dvě hodiny. Až na tuto technickou závadu to byl turnaj velmi pěkný a nadmíru kvalitně obsazen. Kromě českých závodníku se turnaje zúčastnili i závodníci z Polska, Slovenska, Ukrajiny nebo i Holandska. O velikosti turnaje svědčí například i počet závodníků v některých kategoriích, například ve váze mladších žáků do 38kg (kde startovali i tři naši) bylo neuvěřitelných 68 závodníků!!!
Pro některé z našich závodníků to byla premiéra v nové věkové kategorii a také premiéra na takovémto velkém turnaji. Výsledky ovšem ukázaly, že naši závodníci lehce ztrácejí krok za těmi nejlepšími.
V kategorii mladších žákyň nastoupila Klára Vrbová a Soňa Ondrašíková. Klárka i přes obrovskou snahu a i převahu nad soupeřkou nedokázala skórovat a nakonec prohrála na nešťastné šido, kdy soupeřka byla téměř celou dobu zápasu pasivní a jen se jí podařilo Klárku vytlačit do autu. A právě kvůli tomuto dostala šido na které nakonec prohrála a do opravek již bohužel nepostoupila. Soně se ale naopak tentokrát celkem dařilo a po dvou vydřených výhrách a dvou prohrách obsadila 9. místo.
V kategorii mladších žáků nastoupil Viktor Taft, Tomáš Kroča, Jonáš Janoušek, Martin Mitáček a Jonáš Vaverka. Viktor, Tomáš a Jonáš J. se sešli ve stejné váhové kategorii a právě zrovna v té nejvíce obsazené, kde bylo 68 závodníků. Viktor ani Martin bohužel nezvládli první kolo a do dalších bojů již nenastoupili. Tomáš a Jonáš V. zvládli alespoň první zápas, ale další již ne a také pro ně turnaj s bilancí 1/1 skončil. Nejlépe se vedlo Jonáši J. kterému se podařilo vyhrát hned tři utkání, ale v boji o vítěze skupiny po vyrovnaném boji podlehl soupeři z Olomouce. Následně ale v opravách znovu prohrál a obsadil skvělé 9. místo.
Posledním naším zástupcem byl Daniel Iljin, který čekal na první utkání téměř 9 hodin a na svůj první zápas nastupoval až okolo sedmé hodiny večer. Bohužel ale v prvním utkání podlehl celkem jednoznačně budoucímu bronzovému medailistovi, který ho ale do opravek těsně nevytáhl, když prohrál souboj o vítězství ve skupině.
I přes jen malý úspěch ve formě vítězných utkání naši závodníci ukázali značné zlepšení, a že poctivý a pravidelný tvrdý trénink je cesta vpřed ke zlepšení. Většina prohraných utkání byla vyrovnaných a někdy chyběla třeba jen i ta trocha štěstí ke kýženému vítězství.
Sezóna ovšem teprve začíná a ještě bude spousta příležitostí ke zlepšení a třeba i zisku nějakých těch medailí. Všechny naše závodníky tímto chválím za snahu a předvedený výkon.