Jak začít

Judo začátečníci - děti

Jak začít s Judem

V první řadě zvažte, jestli se doopravdy chcete vy nebo vaše dítě věnovat bojovému sportu. Judo není jednoduchý sport po technické ani fyzické stránce. Také je nutno si uvědomit, že nejsme kroužek sebeobrany, ale sportovní oddíl věnující se dlouhodobé výchově závodníků.

Jestli se tedy rozhodnete, že ano, přijďte se za námi na trénink prvně jen podívat nebo si to i zrovna vyzkoušet. Pro začátek stačí přijít v tričku a dlouhých teplákách (bez zipů a jiných tvrdých ozdob). 

Pokud to vás nebo dítě bude bavit na prvních dvou-třech trénincích, tak si můžete začít shánět kimono. S výběrem kimona, nebo kde kimono koupit ti rádi poradí trenéři. 

Dále si u svého nebo dětského lékaře musíš zjistit, jestli jste po zdravotní stránce v pořádku a můžete vykonávat pravidelný sportovní trénink a to vám lékaž potvrdí na Zdravotní potvrzení ČSJu.

Pro děti ve věku 5-6 let máme tak zvanou "Judo přípravku". Jedná se o všeobecnou pohybovou přípravu dětí, kde děti trénují 1x týdně a to ve čtvrtek od 15:30 do 16:30. Součástí tréninků jsou všeobecné pohybové hry a cvičení a základy juda (boj na zemi, ne v postoji).

Děti ve věku 7-12 let mají trénink každé úterý a pátek od 16:00 do 17:30. Zkušenější děti mají navic ještě pohybově kondiční trénink ve čtvrtek od 16:30 - 17:30.
Závodní skupina mladších žáků a starší žáci (a nové děti od 13 let) trénují spolu s dospělými v úterý a pátek od 17:30 do 19:00. 

Rodiče malých děti se můžou přijít také podívat, aby věděli jak takový trénink probíhá a případně probrat s trenéry další detaily.
Jelikož náš oddíl patří pod TJ Slovácká Slavie, platí se oddílu roční nebo půlroční členské příspěvky, jeho výši vám sdělí trenéři.

A kde teda trénujeme?  => odkaz na Kontakty

Kimono pro judo (Judo Gi) – Kimono je speciální úbor pro cvičení juda. Bohužel v Uherském Hradišti není obchod, který má na skladě výběr těchto kimon. Lze jej zakoupit na internetu (viz "Odkazy"), nebo zajet třeba do Uherského Brodu do prodejny Intersport, kde nějaké většinou mají. Někdy lze najít nějaké kimono i v některých bazarech nebo i my máme pár starších kimon k prodeji. Ale pozor – existují i jiné kimona, třeba na karate, ale ty nejsou vhodné pro judo! 

S sebou na trénink si vem také PŘEZŮVKY a láhev s pitím.

Kimono
Kimono