Jak začít

Judo začátečníci - děti

Jak začít s Judem

V první řadě zvažte, jestli se doopravdy chcete vy nebo vaše dítě věnovat bojovému sportu. Judo není jednoduchý sport po technické ani fyzické stránce. Také je nutno si uvědomit, že nejsme kroužek sebeobrany, ale sportovní oddíl věnující se dlouhodobé výchově závodníků.

Jestli se tedy rozhodnete, že ano, přijďte se za námi na trénink prvně jen podívat nebo si to i zrovna vyzkoušet. Pro začátek stačí přijít v tričku a dlouhých teplákách (bez zipů a jiných tvrdých ozdob). S sebou na trénink si vemte také PŘEZŮVKY a láhev s pitím.

Pokud to vás nebo dítě bude bavit na prvních dvou-třech trénincích, vyplníte přihlášku a můžete si začít shánět kimono. S výběrem kimona, nebo kde kimono koupit rádi poradí naši trenéři. Nějaká kimona máme na prodej u nás v hale.

Dále si u svého nebo dětského lékaře musíš zjistit, jestli jste po zdravotní stránce v pořádku a můžete vykonávat pravidelný sportovní trénink a to vám lékař potvrdí na formulář "Žádost o posouzení zdravotní způsobilosti ke sportu", které vám dáme nebo si můžete stáhnout v sekci "Ke stažení".

Pro děti ve věku 5-6 let (předškoláky) máme tak zvanou "Judo přípravku". Jedná se o všeobecnou pohybovou přípravu dětí, kde děti trénují 1x týdně a to ve čtvrtek od 15:30 do 16:30. Součástí tréninků jsou všeobecné pohybové hry a cvičení a základy juda (boj na zemi, ne v postoji).

Děti ve věku 7-12 let (děti od první do páté třídy zhruba) mají trénink každé úterý a pátek od 16:00 do 17:30. 
Závodní skupina starších žáků a dorostu a nové děti od 13 let trénují spolu s dospělými v úterý a pátek od 17:30 do 19:00. 

Zkušenější děti mají navic ještě pohybově kondiční trénink ve čtvrtek od 16:30 - 17:30.

Rodiče malých děti se můžou přijít také podívat, aby věděli jak takový trénink probíhá a případně probrat s trenéry další detaily.

Jelikož náš oddíl patří pod TJ Slovácká Slavie, platí se oddílu roční členské příspěvky, jeho výši vám sdělí trenéři.

A kde teda trénujeme?  => odkaz na Kontakty

Kimono pro judo (Judo Gi) – Kimono je speciální úbor pro cvičení juda. Bohužel v Uherském Hradišti není obchod, který má na skladě výběr těchto kimon, pro máme kimona ke koupi u nás v oddíle v hale. Dále je pak lze zakoupit i na internetu (viz "Odkazy"). Ale pozor – existují i jiné kimona, třeba na karate, ale ty nejsou vhodné pro judo! 

Kimono
Kimono