Letní tábor s judem "Divoký západ"

Judo tábor 2014 - všichni účastníci

I letos oddíl judo Uherské Hradiště pořádal dětský letní tábor a již po několikáté na RS Dopravák na Smraďavce u Buchlovic. Téma letošního tábora bylo „Divoký západ“ a děti se na dobu tábora převtělily do obyvatel tří nových osad.

Celkem nám přijelo 40 osadníků nových měst, o které se staralo osm super šerifů a úžasný zdravotní dozor. Účastnily se děti z Uherského Hradiště, Zlína, Kroměříže, Břeclavi a Holešova.

Spolu s osadníky jsme postupně budovali naše nové osady, železnici, lovili bizony, hodovali a hráli představení v místním Saloonu, cestovali na Klondajk, nebo měli kovbojské hry. Tyto tři osady se jmenovali The Hell (modří), Tatami Town (oranžoví) a Western City (vínově červení).

Nejúspěšnější osada byla nakonec vybrána jako naše nové hlavní město a tím se stalo Western City. Na tuto počest byla poslední večer uspořádána oslava s hodováním u ohně a karnevalem.

Samozřejmostí byly i každodenní tréninky, aby se všechny děti naučily nějaké nové nebo zlepšily už známé judistické techniky, doplněné spoustou her v lese i na hřišti, soutěžemi a koupáním.

Pět dětí z našeho oddílu složilo zkoušky na vyšší technický stupeň.

Jeden den jsme i přes nepříznivou předpověď počasí vyrazili na celodenní výlet do nedalekých Buchlovic, podívat se na krásný zámek a zámeckou zahradu. Naštěstí nakonec počasí docela vyšlo a ten největší slejvák jsme přečkali u zámku.

Doufám, že se dětem letošní tábor líbil a budou na něj rádi a dlouho vzpomínat. Zároveň děkuji šerifům Michalovi, Pavlovi, Zdenkovi a Tondovi a také zástupcům šerifů Vandě, Daliborovi, Martinovi a Lukášovi za všechny perfektní hry a bezproblémový chod tábora. Speciální poděkování patří našim ošetřovatelkám Martině a Elišce za všechna ta vyléčená bolavá bříška a vytahaná klíšťata.

Těším se na příští ročník.
Hlavní šerif Karel

Videa:

Úkol složit píseň, která bude obsahovat slova banka, saloon, šerif, kostel a hřbitov. Jak se s tím vypořádaly jednotlivá města?

https://www.youtube.com/watch?v=egKlsdtJsUs
https://www.youtube.com/watch?v=NYgqffzysQI
https://www.youtube.com/watch?v=AX9CqFIUBtA

Hra na černokněžníka

Moc zajímavé byly závody v disciplíně CrossFit. Tady se můžete podívat, jak makali Šafry, Vanda a Karel.

Fotky:

Komu připadá, že je tady fotek málo, určitě jich najde mnohem víc na následujících odkazech:

https://plus.google.com/photos/113137665962860291089/albums/603704485210...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.469025499900266.1073741839.174...
https://plus.google.com/photos/113137665962860291089/albums/603713385580...