MČR U16 Ostrava 5.11.2023

Máme za sebou vrchol sezóny pro kategorie U14 a U16. I když teda v kategorii U14 se na MČR nikdo z našich nenominoval ☹. Ale v kategorii U16 jsme měli zastoupení čtyř závodníků, a to Veronika Zapletalová, Tomáš Kroča, Viktor Taft a Martin Mitáček. Všichni tři kluci nastoupili ve stejné váze -66kg, která byla velmi kvalitně obsazena a třetí nejpočetněji z celého turnaje, kde bojoval výběr 29 nejlepších českých závodníků. Stejně tak i váha -57kg, kde bylo 26 závodnic a kde nastoupila i Veronika. Tato váha byla dokonce nejpočetnější ze všech dívčích vah. Takže jakýkoliv vyhraný zápas na tomto turnaji se dá počítat jako úspěch.
Rozlosování někomu trochu přálo, jinému moc ne, ale kdo chce dosáhnout na medaili, musí porazit každého. Už během prvních bojů bylo vidět, že se všichni naši závodníci velmi dobře připravili a můžou konkurovat i těm papírově silným soupeřům. Třeba Verča hned v prvním i v druhém zápase měla adeptky na medaili. V prvním zápase nad favoritkou dokonce dlouho vedla, ale chvíli před koncem lehce zaváhala a bohužel prohrála. V druhém zápase soupeřku nepustila téměř k ničemu, a nakonec krásným hodem zvítězila. Následovaly dvě celkem jednoznačné výhry a až v boji o bronz bohužel přišlo trochu zaváhání, a tak nakonec skončila na nepopulárním pátém místě.
Martin vstoupil do turnaje dvěma výhrami a první porážka přišla až ve třetím zápase od budoucího výherce. V opravách na soupeře již také nestačil, takže si vybojoval hezké 9. místo.
Tomáš nastupoval do bojů z dobré pozice druhého nasazeného, nicméně hned první zápas se mu úplně nevyvedl a po těžkém boji prohrál. V opravách následně dokázal dva zápasy vyhrát, ale v boji o vítěze oprávek se bohužel nedokázal prosadit, a tak skončil na 7. místě.
Nejlepšího umístění dosáhl Viktor. Ten první dvě utkání stejně jako Martin dokázal vyhrát, ve třetím bohužel prohrál a šel do oprav, kde již nezaváhal a třemi dalšími výhrami si vybojoval skvělé 3. místo.
A tak po krásných a vyčerpávajících bojích jsme odjížděli alespoň s jednou medailí, i když za tréninkové nasazení a výkony na turnaji by si je zasloužili všichni. To bohužel nejde a ve sportu to tak bývá, že jednou se daří a jindy méně. Ale za nás trenéry … všichni jsou našimi vítězi. Velká pochvala celé čtveřici za celoroční práci a výkony!