MČR Veteránů Praha 25.9.2021

O víkendu se konalo Mezinárodní Mistrovství ČR Veteránů v Praze, kterého se zúčastnilo celkem 107 závodníků a některé kategorie byly opravdu nabyté. Z našeho oddílu se jej zúčastnili tři závodníci, Jiřina Vrbová, Karel Krajča a Adam Kohner, i když ten přijel spolu s družstvem SKKP Brno a startoval pod jejich hlavičkou.
Ženské kategorie nebyly opět moc početné a tak se spojilo několik věkových a váhových kategorii dohromady a vytvořily tak tabulku s pěti závodnicemi. Naše Jiřina Vrbová v této spojené kategorii jeden zápas rozhodla krásným kontrem na Ippon, dva prohrála a jeden bojovala se soupeřkou nerozhodně až do konce časového limitu, ale bohužel v něm nakonec prohrála na rozhodnutí rozhodčího na jeden pomocný bod a to rozhodlo o jejím čtvrtém, ale vydřeném místě.
Další dva zástupci zápasili v kategorii M3 (40-44 let) a to ve vahách -81 a -90kg. Tyto kategorie přišly na řadu až jako poslední a tak se stalo, že jak Jiřina šla úplně první zápas turnaje, tak i Adam Kohner a i Karel Krajča nastupovali na úplně poslední zápasy turnaje na obou žíněnkách.
Karel Krajča měl ve své váze 6 soupeřů a tedy byly dvě tabulky po 3 a 4 závodnících z nichž posléze první dva postupovali do bojů o medaile. Karel prohrál hned svůj první dobře rozjetý zápas chvíli před koncem na držení Sankaku gatame. Další dva zápasy vyhrál a postupoval tedy dále z druhého místa. Ve vyřazovacích bojích první zápas vyhrál a nastoupil do finále proti soupeři, se kterým již prohrál v tabulce. Ač vedl na wazari, tak bohužel asi 30s před koncem opět nedokázal odolat soupeřovu Sankaku gatame a na toto držení podruhé v turnaji podlehl stejnému soupeři a tak získal druhé místo.
Adam Kohner měl celkem čtyři utkání v tabulce, kde sice svůj první zápas prohrál s budoucím vítězem, ale pak již nezaváhal a ostatní zápasy vyhrál a zasloužil si tak také skvělé druhé místo.