Memoriál M. Thoře Uh. Brod a turnaj v Olomouci 24.9.2016

Uplynulý víkend se uskutečnily dva turnaje, na kterých startovalo celkem 19 našich dětí.

Memoriálu M. Thoře a krajského přeboru žactva v Uherském Brodě se zúčastnilo 10 mláďátek, 3 mladší žáci a jedna starší žačka. Turnaj mláďátek byl zaměřen spíše na začínající závodníky, kteří mají maximálně 6/5kyu. Mláďata, která trénují již třetím rokem potvrdila, že již mají zkušenosti ze závodů a obsadila přední místa na stupních vítězů. Nejlépe dopadl Tomáš Kroča, který vyhrál všechny tři své zápasy s přehledem a obsadil první místo. Na druhém místě se umístil Tomáš Krajča, který s vítězem své váhy prohrál jen na jeden velice těsný pomocný bod. Po krásném výkonu se na druhém místě umístil také i Jindra Kašný a Samuel Hájek.

Ostatní mláďátka, která teď začala trénovat druhým rokem, se sice snažila a prala se velice hezky, ale bylo na nich vidět, že potřebují sbírat zápasové zkušenosti. Velice pěkně se pral Filip Hájek, který jednoho soupeře s přehledem porazil a s druhým byl velmi vyrovnaný, ale prohrál na Juko. Takže nakonec skončil na druhém místě. Druhá také skončila Valča Maříková, která první zápas trochu smolně prohrála, zato v druhém hodila soupeřku na nádherné O-goši na Ippon. Tento hod by se dal ohodnotit jako „Ippon dne“. Na třetím místě se potom umístili Martin Mitáček, Matěj Blahutka, Matěj Špičák a Remi Vandame.

Za mladší žáky se přeboru Zlínského kraje zúčastnili Hynek Vaverka, Jáchym Vaďura a Agáta Vaďurová. Bohužel hodně našich mladších žáků je momentálně zraněno a tedy na závodech chyběli. Hynek neměl ve své váze žádného soupeře, tak se pral o váhu výše, kde na soupeře silově nestačil a bohužel s ním dvakrát prohrál a tedy obsadil druhé místo. Jáchym skončil ve své váhové kategorii druhý a Agáta třetí.

Jako jediný zástupce staršího žactva nastoupila Vendula Habartová.

 

Druhý turnaj proběhl v Olomouci, kam odjelo pět našich nejzkušenějších mláďátek. Nejlépe dopadl Jožka Válek, který vyhrál všechny své zápasy a obsadil tedy první místo. Druhého nejlepšího úspěchu dosáhla Klárka Vrbová, která skončila druhá. Ve stejné váze jako Klárka byla i Soňa Ondrašíková, která skončila za Klárkou na třetím místě. Vzájemný zápas mezi Klárkou a Soňou byl velmi napínavý a vyrovnaný, ale těsně před koncem Klárka chytla Soňu do držení a nakonec tedy vyhrála. Na druhém místě skončil i Jonáš Vaverka, který měl jednoho, ale většího a těžšího soupeře. Každopádně oba zápasy byly nerozhodné a soupeř vyhrál oba jen na jeden pomocný bod. Takže to byl od Jonáše velmi dobrý výkon. Posledním závodníkem byl Dan Iljin, kterému se bohužel nedařilo tak jako před týdnem v Prostějově a ze tří utkání vyhrál jen jedno a tedy skončil na třetím místě.

 

Celkově to byl velmi povedený víkend, ale teď musíme natrénovat na další závody v Tvrdonicích za 14 dní.