Mezinárodní velká cena Kroměříže

Kroměříž

V sobotu 18.5.2013 jsme se zúčastnili Mezinárodní velké ceny Kroměříže spolu s Moravskou ligou družstev dorostenců a ženských složek. Celkem jelo 10 závodníků. Eliška, Vendula H., Dita H., Vanda O. a Markét K.a za něžnější část našeho oddílu a pak Vláďa B., Martin K., Marek Š., David T. a Fera K. za mužskou část.

Turnaj to byl bezesporu velmi dobře obsazen, ženské složky ovládly Slovinky a v mužských složkách ml. a st. žáků kralovali Izraelci. Našim mladším účastníkům se moc nedařilo, Eliška sice nevyhrála žádný zápas, ale zvládla to s úžasným nekončícím úsměvem a i tak dostala bronz, Vendulka vyhrála jen nad Eliškou tak si vybojovala stříbro a Dita měla jen jednu soupeřku ve váze a tak se utkaly dvakrát se stejným výsledkem, kladným pro silnou soupeřku z Veselí n.M. (zato ale stihla za celý den přečíst celou knížku a ve vlaku na zpáteční cestě se již nudila a musela si s námi povídat).
Markéta velmi pěkně zabojovala a k mému překvapení získala cenný bronz. Vanda bohužel měla hned v prvním zápase velikou smůlu a zranila si levé rameno a tak zbylé zápasy byly značně ovlivněny tímto zraněním, ale i tak to nevzdala a pokračoval v bojích. I přes velké bolesti měla tři suprové zápasy a vybojovala alespoň jednu výhru. Nebýt zranění, tak by to určitě dopadlo mnohem lépe. Hlavně doufám, že to nebude nic vážného a bude brzo v pořádku.

Martin ani Vláďa bohužel byly tentorkát bez výhry. Pro Vláďu to byly první závody, což je taky docela slušný výkon jet hned na takovýto turnaj, takže to hodnotím velmi pozitivně.

Rozhodně nejlépe se popral Marek, ve váze starších žáků měl pět soupeřů, z toho dva Izraelce. Všech pět zápasů bylo velmi kvalitních, bohužel se podařily jen dvě výhry, z toho jeden Izraelec (to nemám v průkazu ani já, tak trochu závidím ... :-) ... ).
Družstva dorostenců byly tentokrát také velmi dobře obsazeny a nastoupilo i družstvo Izraele. Za UH jsme měli tři závodníky, z toho byly bohužel dva v těžké váze. Ale podařilo se nám vyměnit Davida za "pět závodníků" - dva z SKKP Brno, dva ze Zlína a jeden z Junior Judo Brno. Takže jsme měli tentokrát velmi našlapané družstvo a toto kolo jsme jednoznačně ovládli a družstvo UH vyhrálo všechny své zápasy až na zápas proti Izraeli (teda pokud si dobře vzpomínám).

Každopádně klobouk dolů před Markem, který po pěti zápasech za jednotlivce st. žáků zvládl velmi obstojně dalších pět zápasů za dorost - slušnej výkon. Naše těžké váhy to měly mnohem jednodušší, v podstatě se tentokrát poprali jen mezi sebou.