Mistrovství ČR dorostu 2015 – Litoměřice

V sobotu 7. listopadu jsme se vydali na MČR dorostu od Litoměřic. Bohužel letos jen s jednou závodnicí - Vandou. V její váhové kategorii bylo celkem 12 soupeřek a rozlosování bylo celkem slibné. Vanda musela první zápas bezpodmínečně vyhrát, protože v druhém kole na vítězku čekala první nasazená a jedna z favoritek, takže v případě prohry hrozilo vyřazení, výhra zajišťovala alespoň boje v opravkách. První zápas Vanda rozhodla naštěstí poměrně rychle a jednoznačně, takže ji čekal boj o vítězství ve skupině. Tento zápas byl ale spíše v režii soupeřky, kdy soupeřka jasně dominovala a nedovolila Vandě se ani prosadit do vlastního úchopu. I když to Vanda nedala zadarmo, tak favoritce podlehla a tím se dostala do opravek.

V opravkách měla první zápas poměrně jednoduchý, sice to vypadalo, že budou se soupeřkou rovnocenné, ale soupeřka jí asi po 40s chytla v postoji za nohavici a tím byla diskvalifikována. Takže tím Vanda vyhrála opravky a nastoupila do boje o třetí místo, kde ji čekala sice mladší, ale velmi silná soupeřka – vítězka PČR starších žaček. Do souboje se Vanda vrhla s kuráží, bohužel se ale ukázala převaha a již velké zkušenosti soupeřky a hodila Vandu na pěkný kontrachvat Tani otoshi a tím vyhrála. Nakonec tedy Vanda obsadila hezké páté místo. I tak Vandě gratulujeme a přejeme více úspěchů v příštím roce.

Každopádně to byl velice krásný turnaj s mnoha skvělými zápasy. Asi jeden z nejhezčích zápasů měl Dan Vydra z Hulína, momentálně trénující v Olomouci, který ve strhujícím finále zdolal svého spoupeře asi v sedmé minutě zápasu (třetí minuta Golden Score) a zaslouženě vyhrál svou váhu -66kg.

 

Videozáznam na adrese:

zápasy Vanda čas: 3:39, 4:08, 5:45 a 6:27

http://ostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Judo/129995-2015-JUDO-Mistrovstvi-CR...