Mohelnice - 23.11.2019

V sobotu jsme se zúčastnili posledních větších závodů a to Vánočního turnaje v Mohelnici. Pro některé naše závodníky to byly poslední závody v nynější věkové kategorii a tak si chtěli vybojovat co nejlepší umístění.

Mezi mláďaty letos končí Nikolas DOSTÁLEK, Matyáš PODHOLA i Kuba JEŽ. Všichni tři měli A,B skupinu, kdy Nikolas i Kuba svou skupinu vyhráli a do bojů o medaile postoupili z prvního místa. Matyáš postoupil z místa druhého a v semifinále se opět potkal se svým tréninkovým parťákem a kamarádem Nikolasem. Poprvé se karta vzájemných zápasů obrátila a Matyáš vyhrál. Bohužel pak ve finále na svého soupeře nestačil a obsadil krásné 2. místo. Vedle něj na stupních vítězů na 3. místě stál Nikolas. Kuba, po jasném postupu ze skupiny, v semifinále prohrál a obsadil taktéž 3. místo.

Mláďaty i pro příští rok zůstávají Jirka VÁLEK a Tereza VRBOVÁ. Jirkovi se bohužel nepodařilo postoupit ze skupiny a do medailových bojů nezasáhl. Terezka měla 3 soupeře, kdy dva z toho porazila a vybojovala si tak zaslouženou STŘÍBRNOU medaili.

Kolem druhé hodiny se rozjela soutěž mladších žáků. Jonáš JANOUŠEK, Dominik JELÉNEK, Soňa ONDRAŠÍKOVÁ a Jasmína KUČEROVÁ v této věkové kategorii letos končí. Soňa měla jen jednu soupeřku, se kterou sice jednou prohrála, ale další dva vyhrané zápasy s ní, jí po dlouhé době zajistily krásné 1. místo. Jasmína měla 3 soupeřky z nichž dokázala porazit jen jednu a tím si vybojovala 3. místo. Jonáš dvěma rychlými Ipony prošel pavoukem až do finále, kde bohužel prohrál a obsadil tak 2. místo. Dominikovi se dnes bohužel tolik nedařilo a 1 výhra a 2 prohry v pavouku stačily na celkové 5. místo.

Příští rok v této věkové kategorii budou i nadále bojovat Martin MITÁČEK, Viktor TAFT a Klára VRBOVÁ. Viktor se bohužel při vážení nevešel o 40 dkg do své váhy a musel se prát ve vyšší váhové kategorii. Přesto se svých soupeřů nezalekl a šel do nich naplno. První zápas prohrál až v GS na trochu sporné wazari. Soupeř ho naštěstí vytáhl do oprav a tam Viktor nedal svým soupeřům šanci a po 3 vyhraných zápasech vybojoval zasloužené 3. místo. Martin se po dvou výhrách a jedné prohře probojoval do zápasu o třetí místo, kde ho bohužel zastavilo zranění a obsadil tak konečné 5. místo. Klárka měla ve své skupině 3 soupeřky, kdy po jedné výhře a jedné prohře nastupovala do posledního zápasu s drobným zraněním, které jí bohužel nedovolilo podat 100% výkon a po prohře obsadila také 3. místo.

Odjížděli jsme sice až kolem půl šesté večer, ale diplomy, medaile a sladké odměny dětem za to stály. A pro nás trenéry byly nejhezčí odměnou předvedené nebojácné výkony a vědomí toho, že se naši za uplynulý rok zlepšili.