Moravská liga 2015 - 1. kolo

Družstvo UH+Zlín

Poslední únorový den jsme se zúčastnili prvního kola Moravské ligy mužů, které bylo jako již tradičně na SKKP v Brně. Celkem se letos přihlásilo 11 družstev z celé Moravy. Je nutno teda podotknout, že úroveň této nejnižší mužské ligy výrazně roste. Jelikož je tato soutěž otevřená, tak se do ní přihlásili i celky jako Baník Ostrava, Slezan Opava, Hranice a tradiční SKKP Brno, Judo Budo Brno, Orel Blučina, Blansko a Dolní Kounice, za něž startovala většina závodníků z USK Praha. Většina těchto týmů má zkušenosti z vyšší soutěží, takže o kvalitní utkání nebylo nouze.
Oddíl Uherského Hradiště se pro letošní rok spojil s oddílem SKP Zlín. Za naše družstvo tedy nastupoval ze Zlína Vašek Kováč, Lukáš Janiš, Roman Pavliš, Dalibor Popelka, Tomáš Soják a Tonda Olchava. Ještě jsme měli půjčeného jedno závodníka z Hranic, abychom doplnili naše váhy a všichni měli šanci se co nejvíc poprat.
V této konkurenci měli všichni naši závodníci možnost poprat se s lepšími závodníky. Tentokrát nás čekaly družstva Opava, SKKP Brno, Hranice, Orel Blučina a Dolní Kounice. Bohužel se nám podařilo vyhrát jen nad družstvem z SKKP Brno. Takže po prvním kole máme jen dva body. Každopádně jsme se dobře poprali a získali cenné zkušenosti a důvod usilovněji trénovat, abychom se i takovýmto týmům vyrovnali.
Děkuji závodníkům ze Zlína a těším se na další kolo soutěže, které bude již za necelý měsíc.