Moravská liga mužů 2020 1.kolo - Hranice, Chomutov

První kolo Moravské ligy mužů a družstev starších žáků se konalo 7.3.2020 v Hranicích na Moravě. V pěkné hale Hranického oddílu se sešlo 5 družstev mužů a tři družstva starších žáků. Náš oddíl nastoupil v sestavě - Morales, Rozsypal, Mentzl, Janeček, Šmíd, Novák, Krajča, Nesvadba, Olchava a postupně se nám podařilo porazit družstva Blanska, Tábora a dokonce i domácích Hranic. Jediný tým, který se nám nepodařilo porazit byla Ostrava, ale i tak jsme předvedli hezké boje a byli vyrovnanými soupeři.
Jediným zástupcem v soutěži starších žáků z našeho oddílu byl Dominik Jelének, který nastupoval v družstvu spojených oblastí a to navíc ve vyšší váze. Dominikovi se tentokrát vedlo velmi slušně, ze čtyř zápasů se mu podařilo dva vyhrát krásnými hody, třetí měl celkem pod kontrolou a také ho vyhrál bez větších problémů. Poslední zápas bohužel nezvládl a drobnou chybou při pokusu o kontrachvat ho soupeř dotočil na záda.
Naše nejmladší závodnice Terezka Vrbová zároveň bojovala na chomutovských tatami. Vedlo se jí velmi dobře, s přehledem porazila své dva soupeře ve skupině a vybojovala krásnou zlatou medaili.