MVC Kroměříž 18.5.2019

Máme za sebou další z květnových závodů, tentokrát VC Kroměříže, které se zúčastnilo na 300 závodníků z 38 oddílů ze 4 států. Náš oddíl tentokrát reprezentovalo 19 závodníků.
Našim ml. žákyním se celkem dařilo. 3 z nich se opět spolu utkaly v jedné váze a ještě se k nim do váhy vešly další dvě závodnice. Klárka s Verčou si tentokrát umístění vyměnily. Klárka VRBOVÁ 4/0 byla ZLATÁ, Verča ZAPLETALOVÁ 3/1 STŘÍBRNÁ, bohužel Soňa ONDRAŠÍKOVÁ 0/4 se na stupně vítězů nedostala.
O váhu výš se prala Jasmína KUČEROVÁ a s bilancí 2/1 si vybojovala svou první ZLATOU medaili.
Mláďata už tak úspěšná nebyla. Většina z nich zvítězila alespoň v jednom utkání a získala nějakou medaili.
Dan VRBA 1/1 si jako jediný vypral STŘÍBRO.
BRONZ si odvezli Terka VRBOVÁ 1/2, Nikolas DOSTÁLEK 1/2, Ivan KEDROŇ 1/2, Matyáš PODHOLA a Vincent KUČERA.
Bohužel s bilancí 0/3 skončil Kuba JEŽ pod stupni vítězů na 4. místě.
Pro mladší žáky byly tyto závody zároveň také druhým kolem krajského přeboru zlínského kraje a podle toho také byly obsazené váhové kategorie.
Jonáš VAVERKA měl v nejlehčí váze dva soupeře, které celkem bez problémů porazil a získal tedy 1. místo.
Dominik JELÉNEK se dvěma výhrami a jednou prohrou probojoval do vyřazovacích bojů, ale tam již na soupeře nestačil a obsadil tak pěkné 3. místo.
Jonáš JANOUŠEK a Martin MITÁČEK také celkem bez problémů postoupili ze svých skupin, ale hned v prvním kole vyřazovacích bojů se potkali a v tomto souboji byl úspěšnější Martin a tím postoupil mezi čtyři nejlepší. Další souboj již nezvládl vyhrát a obsadil tak zasloužené 3. místo.
Viktor TAFT a Tomáš KROČA se potkali již v základní skupině. Viktorovi se bohužel nepodařilo i přes velkou bojovnost postoupit do vyřazovacích bojů. Boje ve skupině lépe zvládl Tomáš, ten vyhrál všechna tři utkání. Následně se mu podařilo porazit i soupeře v prvním vyřazovacím kole, ale ve finále již podlehl a tedy obsadil 2. místo.
V kategorii starších žáků jsme měli dva zástupce, Mariana ANDRÝSKA a Daniela ILJINA. Oba měli dva zápasy v základních skupinách a jde vidět, že se oba stále vžívají do této kategorie a mají před sebou ještě hodně tvrdé práce než přijdou nějaké lepší výsledky. I přes velkou snahu se jim nepodařilo ani jeden zápas vyhrát a tedy nepostoupili do vyřazovacích bojů.