PČR Mladších žáků 2015 - Ostrava

Po delší době se některým našim závodníkům podařilo probojovat na Přebor ČR mladších žáků. Kvůli obrovské konkurenci v jejich váhových kategoriích, se bohužel tentokrát nenominovali dva z našich tahounů Oliver Stalčík a Jáchym Vaďura.  A tak jsme na PČR do Ostravy vyrazili jen ve složení Vendula Habartová a Hynek Vaverka.

Hned v úvodu turnaje nastoupila do bojů Vendula. V prvním kole ji čekala nasazená jednička a budoucí vítězka a Vendula poměrně jasně prohrála na Ippon. Soupeřka vytáhla Vendulu do oprávek, kde se utkala s rovnocennou soupeřkou. Dokonce vedla i na Wazari, ale po dalším chvatu se dostali do boje na zemi, kde ji soupeřka otočila do držení, ze kterého se prvně dostala, ale hned ji soupeřka otočila zase zpět na záda a už ji udržela. Každopádně to byl pěkný a vyrovnaný zápas a bylo vidět, že Vendula udělala v poslední době velký pokrok.

Pak jsme museli dlouho čekat, než nastoupí Hynek. V jeho nejlehčí váze se sešli čtyři závodníci, takže se prali systémem každý s každým. Na Hynkovi bylo vidět, že do prvního zápasu nastoupil odhodlaný vyhrát. Byl to krásný zápas, kde se Hynek snažil prosadit svou taktiku a nastupoval do oblíbené Seoinagy a pěkně to kombinoval s Ouči gari. Asi po minutě a půl chvilku zaváhal a soupeři se podařilo Hynka hodit na Wazari. Ale Hynek to nevzdal a asi 15 sekund před koncem krásně zachytil soupeřovu nohu a hodil ho na Ippon. Druhý zápas byl proti budoucímu vítězi, kde bylo vidět, že si Hynek neví rady jak bojovat se soupeřovým úchopem a byla vidět i soupeřova silová převaha a tak poměrně jasně prohrál. Poslední zápas byl přímý boj o druhé a třetí místo. Ikdyž se Hynek snažil, neprosadil si svůj oblíbený úchop, ale i tak bojoval, co to šlo. Na soupeři bylo vidět, že má již hodně zkušeností a vypilované techniky a Hynka dvakrát hodil na Wazari a tím teda vyhrál. Nakonec tedy Hynek obsadil zasloužené třetí místo.

http://www.idobryden.cz/ostatni-sporty/bronzovy-vaverka/422af8c8-96ee-11...

http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/hradistsky-judista-hynek-vaverka...

Video záznam tatami č.4: http://www.czechjudo.org/2015-pcr-mladsiho-zactva

Vendula časy: 0:20:30 a 0:41:00

Hynek časy: 4:13:30, 4:30:30 a 4:44:30