Pohár nadějí dorostu a juniorů 2016 Olomouc

Poslední víkend v lednu jsme se vydali na první turnaj letošní sezóny okouknout soupeře pro letošní rok a poměřit síly a zjistit co musíme ještě natrénovat. Na turnaj jsme vyrazili se třemi závodníky Vandou a Markem, pro které je letošní sezóna poslední v dorostu, a s Ditou pro kterou je naopak toto první sezóna mezi dorostenkami. Turnaje se zúčastnilo něco okolo dvou set závodníků, včetně závodníků ze Slovenska a Polska. A byl to poměrně kvalitně obsazený turnaj, o čemž může vyprávět hlavně Marek, ale k tomu později.

První nastoupila na tatami Dita, v její váhové kategorii -48kg se sešlo celkem pět závodnic, z toho dvě ze Slovenska a tak se praly systémem každá s každou. V této konkurenci byla Dita sice papírově nejslabší závodnicí, ale bylo na ní vidět, že se i chce prát a nedá to soupeřkám zadarmo. Dokonce se jí podařilo malým zázrakem porazit favoritku Danču Skalkovou z Veselí na krásný Ippon. Ostatní utkání bohužel prohrála a tak skončila na děleném čtvrtém místě.

Chvíli potom nastupovala Vanda, která měla premiéru v nové váhové kategorii -57kg. Los měla velice velice nepříznivý, kdy v prvním kole narazila na svou dlouholetou kamarádku a první nasazenou Zuzku Eliášovou z Holešova. Zápas to by poměrně vyrovnaný, ale na Zuzce byly vidět její pokroky z tréninků v Olomouci a tak Vanda nakonec po urputném boji prohrála. Zuzka potom vyhrála svou skupinu a tak se Vanda dostala do oprávek, kde narazila na další zkušenou závodnici z Ostravy. Na Vandě se během zápasu projevila nemoc, která ještě doznívala a Vandě trochu došel dech. Bohužel i tento druhý zápas Vanda nakonec prohrála a tedy vypadla z dalších bojů.

Největším překvapením byl nakonec Marek. V jeho váze bylo celkem 16 závodníků a také pro něj to byly první závody ve vyšší váhové kategorii. V prvních dvou kolech se Markovi podařilo své soupeře porazit, kdy se pral velmi dobře a byl vidět i pokrok v tom jak se mu daří jeho osobní chvat Uči mata, který v poslední době na tréninku hodně piluje. V utkání o postup do finále ale narazil na loňského mistra republiky v této váze a poměrně jasně s ním prohrál. Tím pádem šel Marek do opravek do boje o třetí místo, ale zde narazil na druhého z loňského mistrovství republiky. V tomto zápase sice byla vidět soupeřova převaha, ale Marek bojoval statečně a soupeře hodně potrápil.