Pohár osvobození Tvrdonice 1.4.2023

V Tvrdonicích se nám opět dařilo. Stejně tak jako minulý rok jsme se jako oddíl umístili mezi nejlepšími oddíly a odvezli si pohár za druhé místo v soutěži oddílů. A to se na turnaj sjelo 176 závodníků, takže konkurence byla veliká.
Na turnaj jsme vyrazili s dvanácti závodníky v kategoriích U10 a U12. Našim nejmladším závodníkům se sice moc nedařilo, ale výkony byly slibné a byla vidět velká chuť bojovat. Nikolas Kaniok, Antonín Blažek a Jirka Vlachynský si sice nevybojovali žádné vítězství, ale za snahu si odvezli alespoň druhé třetí (čtvrté) místo. Naopak trojice Filip Kubernát, Matyáš Koběrský a David Krejčiřík vyhráli všechny tři svá utkání a odvezli si shodně zlatou medaili.
V kategorii mladších žáků byla o dost větší konkurence, a tak k medailím byla cesta velmi dlouhá. V nejlehčí váze nastoupil Mikuláš Podhola, který vyhrál tabulku a v bojích o medaile padl až ve finále, takže po pěti vyhraných utkáních a jedné porážce krásné stříbro. Dále jsme měli dvojité zastoupení ve váze – 33kg a naši dva závodníci se dokázali třemi výhrami probojovat až do finále, kde svedli spolu krásný boj plný krásných technik a zvratů. Z boje nakonec vyšel jako vítěz Jan Zapletal, ale Denis Trubačík se rozhodně nemá za co stydět. Pro mě jsou vítězové oba za to, co předvedli. V další kategorii – 38kg jsme opět měli dvojité zastoupení a to Andrej Maňásek a Walter Schrott. Walter s bilancí 2/1 obsadil sedmé místo, ale svým bojovným přístupem by si zasloužil i lepší příčku. Andrejovi se dařilo o trochu lépe, až druhý zápas prohrál, v opravách již nezaváhal a celkem suverénním výkonem s bilancí 4/1 si vybojovat krásné třetí místo. Jediná naše závodnice Tereza Vrbová dokázala dvakrát zvítězit, a tak si odvezla zlatou medaili.