Šampionát Moravy mláďat 2015 - Uh. Hradiště

Slavnostní nástup

Dne 28.11. se náš oddíl opět zhostil již po sedmé v řadě pořádání Šampionátu Moravy mláďat. Tento turnaj je jediný velký turnaj pro kategorii mláďat /na úrovni republikové soutěže/ a tak se k nám sjelo 294 dětí nejen z celé Moravy, ale i z Čech a Slovenka. Z našeho oddílu se jej zúčastnilo 15 závodníků. Turnaj proběhl na čtyřech tatami, takže to byl celkem šrumec a bojovalo se od půl jedenácté až do půl páté odpoledne.

Hned na začátek musím zdůraznit, že všichni naši závodníci předvedli skvělé výkony. Bylo vidět, že se snaží a že chtějí bojovat a vyhrávat a zaslouží si obrovskou pochvalu od trenérů. Ale konkurence byla obrovská, v některých váhách bylo až 16 závodníků a i když některým chybělo opravdu jen málo, tak žádný z našich závodníků nedosáhl na stupínek nejvyšší. I tak jsme měli spoustu úspěchů a téměř každý si odnesl alespoň nějakou tu výhru. Na děleném sedmém až osmém místě se umístili Daniel Iljin, Josef Válek, Tomáš Hrušák a Šimon Malovaný, kteří měli ve svých váhách největší počet závodníků. Na pátém místě se umístili Domonik Jelének a Samuel Hájek. Třetí místa obsadili Tomáš Kroča, Tomáš Krajča, Jindřich Kašný, Soňa Ondrašíková a Veronika Formánková. Druhé místo vybojovali Michaela Kusáková, Agáta Vaďurová, Erik Běhůnek a Jonáš Vavekra.

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme rodičům za podporu a pomoc při chystání závodů. A samozřejmě děkujeme všem, kteří se na tomto krásném turnaji podíleli, za skvělou organizaci vedoucí oddílu a hlavní propagátorce tohoto turnaje v Uh. Hradišti Ing. Monice Markové, všem rozhodčím, trenérům a členům oddílu.

 

Reportáž TV Slovácko - čas 10:30 - https://www.youtube.com/watch?v=r74fZzGMaG8 .