VC Hluk a ČP Nový Bydžov 4.6.2022

V sobotu 4.6. jsme vyrazili bojovat hned na dvě fronty.
Naše mláďata, mladší žáci a dorost vyrazili do nedalekého Hluku na historicky druhý turnaj pořádaný místním týmem. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, ale ani v této konkurenci jsme se rozhodně neztratili. Na našich mláďatech byla vidět obrovská bojovnost a dobrá kondice a i když jim zápasy někdy těsně utekly, tak výkony byly velice dobré a je na čem stavět. Občas by neuškodilo na trénincích více poslouchat trenéry a zapojit tak na závodech více technik. První místa – Podhola Mikuláš 3/0, Vrbová Tereza 3/0 a Zapletal Jan 3/0. Druhá místa – Buček Hugo 1/1, Vlachynský Jiří 2/1, Válek Petr 1/1 a třetí místa Vaněk Filip 0/3 a Schrott Walter 0/3.

Moc se ovšem nedařilo mladším žákům, kde byla absence pokusů o aspoň nějakou techniku hodně vidět. Druhé místo doslova vybojoval Šácha Štěpán 1/1. Třetí místo pak Kučera Kryštof 0/3 a Dědek Kryštof 0/3.

Poprali se i kluci z dorostu, kde si svými výkony a předvedenými technikami nejednou vysloužili i potlesk z publika. V přímém souboji o první místo porazil Dominik Jelének 3/0 Jakuba Vidrmana 2/1 a tak kluci skončili na prvním, respektive druhém místě.

Druhá skupina, výběr starších žáků, vyrazila sbírat body na Český pohár do Nového Bydžova. Každý z šesti našich závodníků si odnesl alespoň jedno vítězství, ale také se nadmíru zadařilo. Jakub Jež první zápas vyhrál, ale v druhém již prohrál a do opravek se nedostal. Martin Mitáček v prvním kole prohrál se silným soupeřem z Ukrajiny, který jej vytáhl do oprav a tam Martin dokázal vybojovat dvě výhry, ale ve třetím kole opravek bohužel prohrál. Oba jeho přemožitelé skončili na třetím místě, takže ani za tento výsledek se nemusí Martin stydět.
Dvě naše závodnice ve váze -57kg Klára Vrbová a Veronika Zapletalová postupovaly pavoukem úplně shodně. Obě svůj první zápas prohrály, následně dva v opravách vyhrály a padly až opět shodně v boji o třetí místo. Jejich výkon byl velmi bojovný a moc nechybělo a mohly mít obě medaili. Snad příště.
Nadmíru dobře se nám zadařilo ve váze -55kg, kde startovali dva naši závodníci Tomáš Kroča a Viktor Taft. Oba se zaslouženě probojovali až do finále, kde spolu svedli vyrovnaný boj, ze kterého nakonec vyšel vítězně Viktor, kdy těsně před koncem hezkou kombinací hodil Tomáše na Wazari.
Všichni předvedli suprový výkon a zaslouží si obrovskou pochvalu a jde vidět, že zaslouženě patří mezi republikovou špičku.

Ke stažení: