VC Olomouce a GP Povážská Bystrica 30.9.2023

Dnes jsme vyrazili bojovat na dva turnaje, a to na VC Olomouce (v Prostějově) a také na Grand Prix Povážská Bystrica.
V Olomouci jsme měli zastoupení ve čtyřech věkových kategoriích. V nejmladší kategorii U10 bojovali Hugo Buček, Nikolas Kaniok, David Krejčiřík, Filip Kubernát, Jiří Vlachynský a Adam Vlček. Tentokráte se nikomu sice nepodařilo vybojovat zlatou medaili, ale většina na stupních vítězů stála, kromě Nikolase Kanioka, který ale ukázal velké zlepšení oproti předchozím turnajům. Hugo si vybojoval bronz a David, Filip, Jiří a Adam zasloužené stříbro.
V kategorii U12 se představil Andrej Maňásek a Denis Trubačík. Andrej trochu smolně po dvou výhrách dvakrát prohrál a skončil tak na pátém místě. Denis si dvěma výhrami vybojoval finále, kde ale podlehl a bral tedy stříbro.
V kategorii U14 jsme měli jedinou naši závodnici, a to Elišku Vlčkovou, ta to neměla vůbec jednoduché a po třech prohrách nepostupovala ze skupiny.
Naši dva nejstarší závodníci v kategorii U16, Nikolas Dostálek a Matyáš Podhola bojovali statečně, nicméně i přes celkem hezké zápasy nevybojovali žádné vítězství a na medaile tak nedosáhli.

Na turnaj Grand Prix do Povážské Bystrice vyrazila trojice Veronika Zapletalová, Viktor Taft a Tomáš Kroča. Klukům se tentokrát vůbec nezadařilo, Viktor v prvním zápase potrápil pět minut budoucího vítěze a prohrál jen na shido a v druhém zápase smolně prohrál. Tomáš si připsal alespoň jednu výhru, což na medaili nestačilo a se dvěma prohrami skončil na pátém místě. Veronika po úvodních dvou výhrách prohrála v semifinále a v boji o bronz nezaváhala a odvezla si zasloužené třetí místo.