VC Prostějov 22.-23.4. a MT Budapešť

Dalším velkým turnajem, na který jsme i přes značnou marodku vyrazili v hojném počtu, byla Velká cena Zdeňka Ludvíka v Prostějově. V sobotu startovaly kategorie U10 až U14 a v neděli potom U16 a U18.
V kategorii mláďat U10 jsme měli tři závodníky, kde Filip Kubernát vybojoval zlato a Adam Vlček s Nikolasem Kaniokem brali bronz. V kategorii mladších žáků U12 to měli naši závodníci hodně těžké, kluků bylo hodně, a tak byli rozlosováni do pavouků. Mikuláš Podhola si třemi výhrami zajistil zlato, Denis Trubačík prohrál pouze s budoucím vítězem a čtyřmi dalšími výhrami si vybojoval zasloužený bronz. Andrej Maňásek sice dokázal vyhrát první utkání, ale následně další dvě prohrál a skončil bez umístění. Terka Vrbová s jednou výhrou a jednou prohrou brala stříbro.
V kategorii staršího žactva U14 jsme měli dvojí zastoupení, a to Michal Ott a Eliška Vlčková. Oba jakožto stále méně zkušení závodníci si z turnaje bohužel odvezli dvě porážky, což teda pro Michala znamenalo i rychlé vyřazení z opravek a pro Elišku alespoň třetí místo ve skupině.
V neděli jsme měli zastoupení v kategorii U16 naším trojlístkem Matyáš Podhola, Jakub Jež a Nikolas Dostálek a potom jedinou závodnici v kategorii U18 Soňu Ondrašíkovou. Matyáš si dvěma výhrami a jednou prohrou vybojoval stříbrnou medaili, Nikolas Dostálek s bilancí 2/2 obsadil třetí místo a Kuba díky přímé diskvalifikaci skončil na posledním místě. Soňa si dvěma výhrami zajistila zlatou medaili.

V sobotu se také konal MT v Budapešti, kde jsme měli zastoupení čtyřmi našimi závodníky v kategorii U18, a to Dominik Jelének, Viktor Taft, Tomáš Kroča a Martin Mitáček. Bohužel jsou kluci v této kategorii ti nejmladší a v jejich vahách byla obrovská konkurence, kdy jejich váhy čítaly 64, 76 a 80 závodníků. Všichni shodně skončili již v prvním kole a dále již nepostupovali. Nicméně kluci zůstávají na následný kemp, kde se budou připravovat na další turnaje a výzvy.

Ke stažení: