VC Veselí n. Moravou 9.3.2019

Dnes jsem se zúčastnili krásného turnaje ve Veselí nad Moravou, kam se sjelo celkem 293 závodníků z více než sedmdesáti oddílů. Turnaj byl připraven na vysoké úrovni a pořadatelé zaslouží velké uznání.
Náš oddíl tentokrát reprezentovalo 12 závodníků. V kategorii mláďat U11 nastoupili Dan Vrba, který měl ve své váze sice jen jednoho soupeře, ale podařilo se mu ho dvakrát porazit a tedy obsadil 1. místo. Další dva naši závodníci, Nikolas Dostálek a Matyáš Podhola se potkali ve stejné váze. Nikolas Dostálek s bilancí 2 výhry a 2 prohry obsadil 4. místo díky nižšímu počtu dosažených bodů a Matyáš Podhola s bilancí 0/4 obsadil 5. místo. Ikdyž nezískali medaili, tak ukázali pěkné zápasy a velké odhodlání bojovat.
V nejlehčí váze mladších žáků -30kg nastoupil Jonáš Vaverka, kterému přál los a díky bilanci 1/1 obsadil pěkné 3.místo. V kategorii -38kg jsme měli dva zástupce z nichž trochu lépe se dařilo Tomovi Kročovi, který se po třech jasných výhrách probojoval až do finále, kde ale nakonec podlehl a tedy obsadil 2. místo. Druhým zástupcem byl Viktor Taft, který sice bojoval statečně, ale s bilancí 1/2 obsadil 7.místo. Ve váze -42kg nastoupil Martin Mitáček, který si přijel spravit chuť po nevydařeném turnaji v Ostravě a tentokrát se mu velmi dařilo a porazil všechny své soupeře celkem s přehledem a tedy s bilancí 4/0 obsadil skvělé 1. místo. Posledním mladších žákem byl Dominik Jelének, který zatím nemá moc závodních zkušeností, ale jeho výkon byl velmi pěkný a ukázal, že stále dělá pokroky. Nicméně s bilancí 0/2 obsadil 7. místo.
V kategorii mladších žákyň jsme měli tři zástupkyně. Ve váze -36kg nastoupila Soňa Ondrašíková, která ve dvou úvodních utkáních zvítězila a podlehla své dlouholeté soupeřce až ve finále, ale byl to teda velmi vyrovnaný boj a 2. místo bylo zasloužené. Další dvě závodnice, Jasmína Kučerová a Klára Vrbová se potkaly ve váze -40kg, kde se postupně potkaly s dalšíma dvěma soupeřkama a po těžkých bojích Klára obsadila 2. místo a Jasmína 4.místo.
Jediným zástupcem v kategorii starších žáků byl Dan Iljin. Kterému se po jedné výhře a jedné prohře v tabulce podařilo postoupit do vyřazovacích bojů, ikdyž nechybělo moc a podařilo by se mu svého soupeře „uškrtit“, ale následně svému soupeři podlehl a tak obsadil 3. místo. Je vidět, že ve starší kategorii to již není žádný med a kvalita soupeřů se stále zlepšuje.
Celkově byly předvedené výkony velmi pěkné a všechny závodníky moc chválím.