VC Veselí nad Moravou 13.2.2016

První turnaj tohoto roku pro naše nejmenší judisty se konal v sobotu 13.2.2016 ve Veselí nad Moravou. Turnaje se zúčastnilo devět našich závodníků jak z řad starších mláďátek tak mladších žáků a také jsme měli zastoupení v řadách rozhodčích, kde za stolkem seděl David Marek. Turnaje se zúčastnilo celkem něco okolo 180 dětí z Moravy, ale i ze Slovenska. Některým našim závodníkům se velmi dařilo a dokonce jsme si odvezli i dva poháry za první místo. Ostatní ale také bojovali velmi dobře a odvezli si domů cenná vítězství. Pro jednoho našeho závodníka to byl jeho první turnaj a tak alespoň získal své první závodní zkušenosti, každopádně se nebál a ukázal velkou odvahu před mnohem zkušenějšími závodníky. Pro mladší žáky to byl také ostrý trénink před nadcházejícím Českým pohárem v Ostravě, kde se prověřila jejich připravenost na celostátní turnaje.

V kategorii mláďátek závodili Michaela Kusáková – 3. místo, Soňa Ondrašíková – 2. místo, Jonáš Vaverka – 2. místo, Šimon Malovaný – 3. místo a Daniel Iljin – 1. Místo.

V kategorii mladších žáků nastoupili Veronika Formánková – 2. místo, Matyáš Galuška – 6. místo, Hynek Vaverka – 2. místo a Oliver Stalčík – 1. místo.

Všem závodníků děkujeme za účast a gratulujeme k jednotlivým vítězstvím.