Velikonoční turnaj UH 15.4.2023

Tento víkend jsme pořádali již tradiční Velikonoční turnaj v Judu pro věkové kategorii U12,U14 a U16. Že turnaj v na naší domácí půdě v Uherském Hradišti, patří mezi vyhledávané turnaje a jeho popularita stále roste, svědčí i rekordní počet závodníků, který k nám přijel nejen z celé ČR, ale i zahraničí. V konkurenci neuvěřitelných 252 závodníků to tak naši svěřenci neměli vůbec lehké. Naše nejmladší kategorie U12 poznala na turnaji obrovskou konkurenci a kluci se tak prali nejdříve ve skupinách pak systémem pavouka. Filipové Vaněk a Šafář, Jeremiáš Dědek, Podhola Mikuláš poznali tvrdost a neúprosnost velkého turnaje a i když bojovali statečně, tak své zápasy prohráli. Lépe si vedli kluci Andrej Maňásek a Walter Schrott, kteří měli ve svých skupinách shodně dvě výhry a dvě prohry, avšak v součtu bodů měli méně než soupeři a do bojů o medaile tak nepostoupili. Denis Trubačík začal turnaj smolně, kdy hned v prvním zápase vedl na wazari, ale nechal se svým soupeřem tři sekundy před koncem zápasu hodit na ippon a tak, stejně jako kluci před ním, se skoré 2/2 nepostoupil ze skupiny. Z kluků si tak nejlépe vedl Honza Zapletal, který po úvodní prohře, dokázal další zápasy vyhrát a padl až v semifinále. V boji o bronz zkušeně dokráčel pro vítězství. Jediná dívka z našeho oddílu v U12 Tereza Vrbová měla ve své váhové kategorii jen jednu soupeřku a tak si to holky, každá po jedné výhře rozdali v rozhodujícím třetím zápase, kde bohužel Terka prohrála.
Ze starších svěřenců v kategoriích U14 a U16 se moc nedařilo Kryštofu Dědkovi, Davidu Horsákovi a Nikolasi Dostálkovi. Kluci své zápasy prohráli a Nikolas navíc vlivem zranění musel další zápasy vzdát. Michal Ott začal s judem později, nicméně na domácím turnaji si připsal první výhru krásným hodem na ippon, a i když ostatní zápasy prohrál, tak svou první výhru si bude jistě pamatovat do konce života. Stejně tak Laura Dědková, která se statečně prala s o mnoho zkušenějšími děvčaty a i přes to dokázala jednou zvítězit krásným kontrem. Pěkné výkony pak podali Kuba Jež s bilancí 2/1 a Matyáš Podhola s bilancí 1/1. Suverénem nejstarší kategorie byl pak Tomáš Kroča. Oceněný sportovec roku města Uherské Hradiště po čtyřech výhrách slavil první místo.

Závěrem je třeba říct, že tím jak se turnaj rozrůstá, klade stále větší nároky náš klub jakožto organizátora. Absolutně bychom nebyli schopni něco takového pořádat nebýt obětavosti pomoci členů našeho oddílu, jejich kamarádů, ale hlavně rodičů našich svěřenců, kterým bychom chtěli moc poděkovat!

Stejně tak děkujeme městu Uherské Hradiště za finanční podporu pro tento turnaj.